Blog

Blog geri dön
Tarafından gönderildi: admin Yorumlar: 0

Dekorasyonda Abajur Kullanımı

Abajurlar mobilya tasarımı için konumlandığı alana romantik ve yumuşak bir hava katmaktadır. Aynı zamanda hoş bir aydınlatma amacı ile de kullanılmaktadır. Ev dekorasyonunda en önemli şeylerden biri kesinlikle aydınlatma konusudur. Evlerimizde aydınlatma ürünleri kullanırken tasarruf açısından en fazla doğal ışıklardan yararlanmalısınız. Ancak bunun yanı sıra abajurlar, LED ışıklar da daha yumuşak bir hava katacaktır. Dekorasyonda abajur kullanımı ise belirli inceliklere göre yapılmaktadır.

Ev aydınlatmalarında en şık ve en çok sevilen ürünlerin başında abajurlar gelmektedir. Sadece bir aydınlatma aracı değil de aynı zamanda dekoratif bir ürün olarak en sevdiğimiz aksesuarlar arasında da yer almaktadır. Estetik duruşu, yumuşak (soft) bir aydınlatması ile dekorasyonunuzda mutlaka olması gereken bu aksesuar nasıl kullanılmalı?

Abajur Seçimi

Mimarlık hizmetlerinde ilk amaç ev içini tasarlarken her şeyin yerli yerinde ve kullanım amacına uygun yerleştirilmesidir. Abajur seçiminde en önemli nokta ise evin dekorasyonunda bir bütünlük ve tamamlama oluşturmaya çalışılmasıdır. Evin diğer parçalarına uyumlu olacak modern veya klasik tasarım abajurlar evin neredeyse her odasında gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Ancak abajur seçiminde büyük boy lamba der adı verilen abajurlardan seçtiyseniz bunları yere koyarak daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Örneğin; abajuru bir büfe kenarına konumlandırmak ya da köşe koltukların yakınına renkli mumlar ile koyarak özgün bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Okuma köşeleri için abajurdan faydalanmak isterseniz kütüphanenize uygun bir konuma koyabilirsiniz.

İşletmelerde Kullanılan Abajurlar

İşletmelerin dekorasyonunda abajur kullanımı da günümüzde oldukça yaygındır. İşletmeler de mekânlarda hem aydınlatma hem de dekor amaçlı abajurlardan faydalanmaktadır. İşletmelerde kullanılan abajurlar ise mekâna göre farklı olabilmektedir. Duvar ya da masa üstü abajurların çoğu zaman işletmelerde kullanıldığını görmekteyiz. Yine lamba der abajurlarda mekâna şıklık katmak isteyen işletmeler tarafından seçilmektedir. Restoran tasarımı yapılırken abajur kullanmak isterseniz ilk yapmanız gereken restoranın diğer mobilya ve malzemelerine göre küçük ya da büyük abajur kullanıma karar vermektir. Diğer yandan eğer bir otel mobilyası için bütünlük sağlaması amacı ile abajurdan faydalanıyorsanız o zaman genelde küçük boy masa üstü abajurlar kullanabilirsiniz. Otel odalarında yatak alanlarının kenarı özellikle abajur için en uygun alanlardan olmaktadır.

Farklı mekânlar için abajur modelleri ve tasarım fikirleri için bizi takip etmeye devam edin.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Başlat/Start
d|loft
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Hi,
How can we help?