Blog

Blog geri dön
Tarafından gönderildi: admin Yorumlar: 0

Dekorasyonda Mermer Kullanımı

Dekorasyonda mermer kullanımı şık, sağlam ve kolay temizlenebilir alanlar yaratılmasını sağlar. Mermer, yapı olarak çok sağlam ve uzun süre kullanılabilir yapıdadır. Mermer, başta mutfak tezgahlarında kullanılır bunun yanı sıra merdiven ve zeminlerde, banyo ve tuvalet gibi yerlerde de tercih edilir. Farklı renklerde ve çeşitlerde olması nedeniyle tasarım için sıklıkla kullanılır. Mermer kullanımında açık ve koyu tonlar seçilebilir. Açık tonlar ve kendi otantik iç deseni kullanım yerinin geniş gözükmesine etkilidir. Beyaz renklerin ve antrasit renklerin ağırlıklı olduğu alanlarda koyu tonlu özellikle siyah mermerler de tercih edilebilir. Mimarlık için mermer çok önemlidir, kullanımı sık olduğundan çeşit ve desenleri oldukça değerlidir.

Mermer ve Tasarım

Her alan birbirinden farklı olarak düzenlenir. Kullanılabilir metrekare dekorasyon için önemlidir. Renklerin uyumu eşyalar her zaman birbirini tamamlamalıdır. Yaşam alanında, rahat hareket edebilmek, kolay temizlemek ve şıklık ön plandadır. Dekorasyonda mermer kullanımı kişi tercihlerine bağlıdır, evlerde, iş yerlerinde, otellerde ve birçok alanda ve yerde mermer kullanılabilir. Mermerin kendine özgü renkleri ve desenleri dikkat çekicidir. Mobilya tasarım üzerinde de özellikle son yıllarda mermer desenine sıkça rastlanmaktadır. Yemek masaları, sehpalar ve parkelerde kullanılan mermer desenleri yeni dekorasyonlara da yer verilmesini sağlamıştır. Sıcağa dayanıklı olan mermer, ısınma konusunda da oldukça etkilidir. Yer zemininde mermer kullanılması ısı akışını hızlandırır, sağlıklı ve temizlik açısından kolaylık getirir. Mobilya tasarımları içerisinde özellikle otel mobilyası planlarında mermer vazgeçilmez bir malzemedir. Mermer hem kendisi hem de yalnızca farklı malzemelere uygulanan deseni ile her yerde kullanılabilir.

Mermer Nerelerde Kullanılır?

Mermer sağlam ve kendine özgü olduğu için kullanım alanı fazladır. Bahçe dekorasyonunda, tezgahlarda, evlerde ve iş yerlerinde yer zemininde banyolarda ve balkonlarda tercih edilebilir bir malzemedir. Mermerin desenleri, çeşitlerine bağlı olarak değişebilir. Renkleri de fabrikasyon ya da doğal rengi olabilir. Kullanılacak mermer, tercih edildiği alana bağlı şekilde seçilir. Restoran tasarım için de mermer sıklıkla tercih edilir. Özellikle restoran mutfaklarında, yer zeminlerinde odalarda bulunan banyolarda mermer genişlik ve şıklık sağlar. Sürekli olarak kullanılan yerler olduğu için mermer tercih edilmesi doğaldır.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Başlat/Start
d|loft
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Hi,
How can we help?