Blog

Blog geri dön
Tarafından gönderildi: admin Yorumlar: 0

Kış İçin Salon Dekorasyon Fikirleri

Kış mevsiminin; kendisini iyice hissettirmeye başladığı bu günlerde, en çok vakit geçirilen yaşam alanlarından birisi de hiç şüphesiz evler. Bu nedenle; tıpkı yaz aylarında olduğu gibi kış mevsiminde de az ya da çok dekorasyon değişikliği isteği mutlaka oluyor. Dekorasyon konusu; insanların en çok zorlandığı ve en çok vakit alan konuların başında geliyor. Her ne kadar bugün elimizin altında internet gibi bir teknoloji olsa bile, zaman zaman kararsız kalınan durumlar mutlaka oluyor. Bu nedenle bu konuda karşımıza çıkan dekorasyon fikirleri bazen, deyim yerindeyse hayat kurtaran türde olabiliyor. Peki kış mevsiminde evimizi nasıl dekore edebiliriz? Ne tür değişiklikler yapılabilir? Kış tasarımı konusunda nelere dikkat edilmeli? İşte kış için salon dekorasyon fikirleri…

Etrafı yumuşatın

Evlerin; özellikle de salonların, kış mevsiminde ihtiyaç duyduğu en önemli etkenlerin başında, biraz daha yumuşak ve sıcak bir ortamın olması geliyor. Bu nedenle kış mevsiminde, salon dekorasyonunda biraz daha yumuşak ve pastel renklerin kullanılması daha uygun olur. Örneğin; koltukların ya da sandalyelerin üzerine tüylü koyun derisi sermek ortamın daha yumuşak bir hava kazanmasına yardımcı olur. Ayrıca bir miktar lüks bir görüntü kazanmanıza da katkı sağlar.

Biraz kadife ekleyin

Kış mevsiminde; ilk akla gelen doku veya kumaş türlerinden birisi de kadifedir. Bulunduğu her ortama farklılık kazandıran ve herkesin içini ısıtan kadifeyi, koltuklarınıza eklemeniz salonunuza hem sıcaklık hem de farklı bir hava katacaktır. İsterseniz salonda ki koltuklarınızı kadife ile kaplatabilir veya koltukların, sandalyelerin üzerine kadife bir örtü serebilirsiniz.

Yastıklara yer açın

Özellikle; tatil günlerinde ve evde vakit geçirilen zamanlarda, biraz miskinlik yapmak ya da koltukta ve TV karşısında uzun süre vakit geçirmek, birçok kişinin kolay kolay terk edemediği alışkanlıklardan birisidir. Siz de salonunuzda sıra dışı bir görünüm elde etmek istiyorsanız ve ortamın havasını biraz değiştirmek gibi bir düşünceniz varsa, koltukların üzerine birer yastık koyabilirsiniz. Bu arada farklı desenler ve renkler kullanmak da değişik bir hava katabilir.

Sıcak içecek istasyonu

Dışarıda buz gibi bir hava varken ya da lapa lapa kar yağarken, pek çok insanın tek düşüncesi, salonda battaniyenin altında uzun saatler kalabilmektir. İşte tam da böyle anlarda, salonun merkezi bir bölümünde, birer fincan ve içi kahve veya çay dolu bir demlik bulundurmak herkes tarafından takdirle karşılanacak bir düşünce olur.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Başlat/Start
d|loft
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Hi,
How can we help?