Blog

Blog geri dön
Tarafından gönderildi: admin Yorumlar: 0

Mobilyanızın Rengini Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ev ya da iş dekorasyonu emek ve dikkat isteyen ayrıntılar üzerinde titizlikle durulması gereken bir konu olmaktadır. Mobilyanız rengini seçerken dikkat etmeniz gerekenler konusunda dikkatli olmalı bu anlarda hem keyifli hem de kararlarınızda pişmanlık duymayacağınız seçimler yapmaya özen göstermelisiniz. Mobilyalarını değiştirmek isteyenler, yeni mobilya almak isteyenlerin mobilya tasarımı konusunda aradıkları tüm bilgileri sizler için bir araya getirdik.

Işık Almayan Mekânlar için Mobilya Rengi Seçimi

Eviniz ya da iş yerinizde dekorasyon yapacağınız alan yeteri kadar gün ışığı alamıyor, karanlık ise o zaman mobilya seçimlerinizde koyu renk tasarım ürünlerinden kaçınmalısınız. Genelde açık renkler bu alanlar için tercih edilmektedir. İş yerleri için koltuk seçimleri yapacaksanız desenli kumaşlar yerine düz ve soft renkler üzerinden hareket etmelisiniz. İş alanlarında bütünleyici bir anlayışla hareket etmek isterseniz öncelikle bir ana renk belirleyin ardından bu rengi tamamlayan dekorasyon ürünlerini belirleyin. Örneğin ana renk krem ya da beyaz ise diğer tüm objeleri bu renge uyumlu halde belirleyin. Farklı renk seçmemeniz bir ahenk ortaya çıkaracaktır.

Otel mobilyası seçerken otelin lobisi, restoranı ya da odalarında farklı renkte mobilyalar kullanabilirsiniz. Otel konseptine uygun modern ya klasik tasarımlarda ürünleri bir arayı getirerek göze hitap eden bir konfor oluşturabilirsiniz. Bu alanlarda daha profesyonel yardımlar için mimarlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bolca Işık Alan Yerler için Mobilya Tasarımı

Evinizin cephesi hem sabah hem de öğleden sonra güneş alıyorsa bu durumda da mobilya seçiminize dikkat etmenizde fayda vardır. Her ne kadar güneş koruyucu perde ve diğer ürünler kullansanız da güneş ışınları mobilyalarınızın renklerini daha erken soldurabilir. Bundan dolayı ana rengi çok parlak renkler olan mobilyalardan ziyade daha soft renkler size yardımcı olacaktır.

Dar ve Küçük Alanlarda Mobilya Seçimi

Restoran tasarımı gibi iş yerleri her zaman geniş alanlarda olmamaktadır. Ancak mobilya seçmelerimizde dikkatli olmanız daha derin ve genişlik algısı veren bir tasarım ile mümkün hale gelebilmektedir. Öncelikle açık renkler seçerek işe başlayın. Örneğin; beyaz, krem ve soft diğer renkler bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Salon kısımlarında, girişlerde ve bekleme alanlarında az eşya tercih edere de etrafı geniş gösterebilirsiniz. Fazla obje, aksesuar kullanımı her zaman kalabalık ve daralma getirmektedir. Restoranlarda ilk önemli şey sadelik ve mekânın geri kalanına uyumlu mobilya rengine karar verebilirsiniz. Mobilyanız rengini seçerken dikkat etmeniz gerekenler arasında duvar renklerine, kişiliğinize, alan boyutuna ve mobilyanın özelliğine göre de karar verilebilir. Detaylı bilgi için takipte kalınız.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Başlat/Start
d|loft
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Hi,
How can we help?