Blog

Blog geri dön
Tarafından gönderildi: admin Yorumlar: 0

Ofis Dekorasyonu ile Verimi Artırın

Ofis dekorasyonu oldukça önemlidir. Ofisin dekore edilme biçimi, çalışma motivasyonunu doğrudan etkilemektedir. Tasarım, mekânı paylaşan kişilerin psikolojisini etkilemektedir. Kullanılan renkler, mobilya tasarımı ve eşyaların mekânın içinde kullanım şekli önemli olmaktadır. ‘’Ofis dekorasyonu ile verimi artırın‘’ tavsiyelerinin ilki, ofis duvarları hakkında olacaktır. Ofisin içinde genel olarak hâkim olacak bir renk olmalıdır. Bu renge göre uyumlu bir duvar rengi seçilmelidir. Beyaz ve mavi tonları en çok tercih edilen iki renk olmaktadır. Mekânda bulunan kişilerin dikkatini dağıtacak yoğunlukta canlı renklerin olumsuz etkisi olabilmektedir. Beyaz ve mavi tonlarının sakinleştirici etkisi olumlu olacaktır. Dekorasyon aşamasında renklerin duygulara ve konsantrasyona etkisi göz ardı edilmemelidir.

Eşya ve Aksesuar Seçimi

Ofisin kullanım alanına göre uygun mobilya seçilmesi en az mimarlık kadar önemli olmaktadır. Ofisin büyüklüğüne göre mobilya çok kaba ya da minimal olmamalıdır. Kaba mobilyalar ofis içinin daralmasına ve basık olmasına neden olacaktır. Deri seçimi, mobilyalarda çokça tercih edilmektedir. Deri, şık bir görünüm yakalatmaktadır. Ayrıca günümüzde nubuk mobilyalar da oldukça modern bir görünüm yakalanmasını sağlamaktadır. Ne kadar az eşya kullanılırsa o kadar sade ve şık olacaktır. Mobilyaların süslü tasarımı, çalışma anında dikkat dağıtıcı olabilmektedir. Minimal tercihlerin verimi artırdığı bilinmektedir. Kullanılan masalar, sandalyeler ve diğer eşyalar bir uyum içerisinde olmalıdır. Minimal aksesuarlar ile ofis dekorasyonu tamamlanmaktadır. Ofisin hangi alanda üretim gerçekleştirdiğine bağlı olarak ofisi yansıtan aksesuarlar seçilebilmektedir.

Işıklandırma ve Ofis Verimliliği

Ofis dekorasyonu ile verimi artırın tavsiyelerinde söylenecek en önemli tavsiyelerden birisi de ışıklandırmadır. Karanlık ve yeterince ışıklandırılmamış bir ofis, kasvetli bir atmosfere neden olacaktır. Ofis içinde çalışanların veriminin artırılması için aydınlatmanın efektif ve göz yormayacak şekilde yapılması gerekmektedir. Ofisin gün içerisinde güneş alıyor olması da büyük bir avantajdır. Güneş ışığı, canlı ve enerjik hissettirecektir. Karanlık ortamlar uykunun gelmesine ve verimin düşmesine neden olacaktır. Kötü bir aydınlatma göz yorgunlarına da neden olacaktır ve sağlıklı değildir. Tavanda tek bir noktadan aydınlatma noktası yetersiz olmaktadır. Tavana yayılan bir aydınlatma sistemi yeterli bir ışıklandırma sağlayacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Başlat/Start
d|loft
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Hi,
How can we help?