Blog

Blog geri dön
Tarafından gönderildi: admin Yorumlar: 0

Ofis Mobilyası Nasıl Seçilmeli?

Günümüzde pek çok insan evlerinden ziyade iş yerlerinde yani ofislerinde zaman geçirmektedir. Bundan dolayı ofis mobilyaları da önemli bir hale gelmektedir. Daha etkin ve verimli bir çalışma alanı için ofis mobilyası nasıl seçilmeli önerilerini sizler için derledik. En doğru en verimli bir ofis için ergonomik, kullanışlı, sağlıklı ve görünüş itibari ile sizleri yormayacak bir mobilya seçimi yapmak çok önemlidir. Her meslek grubu için özel olarak üretilen tasarım mobilyalar ile bunu yapmak çok kolaydır.

Bir insan haftada yaklaşık 50 saate yakın zamanını ofislerde geçirmektedir. Bu süre zarfında rahat bir kumaş yapısına sahip, ofise uyumlu mobilya seçmek faydalı olacaktır. Mobilyalar sadece kullanışlı ve sağlıklı değil aynı zamanda işe de uyumlu olmalıdır.

Doğru bir mobilya kullanımı ofiste çalışan kişilerin ruhunu da yansıtmaktadır. Çalışma hayatında müşterilerinize fikir verecek ilk maddelerden biri mobilyalar olmaktadır. Bundan dolayı müşteri odaklı çalışan sektörlerde ofis mobilyalarınızın dinamik, hareketli ve yaptığınız işe uyumlu olması gerekir.

Otel ve Restoran Mobilyaları

Mobilya tasarım denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri otel ve restoranlar olmaktadır. Bu alanlar genelde müşteri odaklı çalışmalar göstermektedir. Bu alanlarda seçilen mobilyaların konforu oldukça önemlidir. Hareketliliği yüksek, misafir sirkülâsyonu yoğun olan otel mobilyası seçimlerinde öncelikli hedef lobideki bekleme alanlarının yüksek standartlarda olması, şık ve tasarımsal olmasıdır. Odalarda ise müşterilerin yatacağı odaların mevsime göre sıcak ya da soğuk alan sağlayacaklar klimaların yanı sıra, abajurlarından ve yataklara kadar tüm mobilyanın birbiri ile bütünlük halinde olmasıdır.

Restoran tasarım mobilya seçimlerinde ise mekânın ciddiyeti ve konseptine uygun seçimler yapılmalıdır. Klasik tasarımlarda klasik ve antika seçimleri, modern alanlarda ise daha konforlu, renkleri ile uyumlu seçimler yapılmalıdır.

Genel olarak hangi işte çalışıyorsanız yaptığınız mesleklere uyumlu seçimler yapmalısınız.

Ofis Mobilyası Seçimi

Ofis mobilyası nasıl seçilmeli sorusu ofislerinde sürdürülebilir kullanışlılıkta, ergonomik, işe uyumlu mobilyalar seçmeye özen göstermelisiniz. Mimarlık hizmetlerinden faydalanarak daha iyi bir mekân yaratabilirsiniz. Kalabalık olmayan, ferah mekânlar için sizlere en iyi hizmetleri sunmaktayız. Ofis ve diğer yaşam alanlarınız için uygun seçimler yapmanız sizleri daha mutlu yapacak ve daha verimli çalışmanızı sağlayacaktır. Detaylı bilgiler için bizleri takip ediniz.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Başlat/Start
d|loft
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Hi,
How can we help?